Bilgi Hattı : 0212 286 04 86 Öğrenci Girişi

Tıp İngilizcesi Eğitimi

Tıp, insanlık tarihi kadar eski bir bilim dalıdır ve teknolojik atılımların etki ettiği bilim dallarından biri de tıp bilimidir. Tıp biliminin insan hayatına neredeyse %100 oranında etkisi vardır. Bu sebeple tıp bilimiyle uğraşan tüm sağlık personellerinin kendilerini geliştirmeleri ve insan hayatına olumlu katkı yapmak için çabalamaları gerekmektedir. Ülkemiz, dünya üzerinde tıp biliminin sürekli olarak pozitif gelişme gösterdiği ender ülkelerden biridir. Son dönemlerde dünya üzerinde ilk defa uygulanan nakil haberleri, başarılı operasyonlar gazete, dergi ve televizyonları süslemektedir. Bu olaylar iyi bir tıp eğitiminin yanında kendini geliştirmiş sağlık personellerinin de etkisi ile gerçekleşmektedir. Sağlık personelleri, iyi eğitimlerinin yanı sıra kendilerini geliştirebilmek için sürekli farklı ülke personelleri ile iletişim halinde kalmalı ya da yurtdışında eğitim almalıdır. Bunun için tıp eğitiminde ingilizce önemli bir yere sahiptir.
Tıp İngilizcesi Eğitimi
Tıp İngilizcesi eğitimi
henüz okul döneminde başlayan ve ilerletildiği takdirde yurtdışında yayınlanmış akademik makalelerin rahatlıkla okunmasını sağlayan bir eğitimdir. Tıp fakültesi öğrencileri  4. Ve 5. Sınıftan itibaren stajyer olarak adlandırılmaktadır. Bu yıllarda doktor adayları hangi bölümde uzmanlık yapacaklarını az çok belirlemişlerdir. Bu sebeple alınacak iyi bir ingilizce eğitimi ile henüz öğrencilik yıllarından itibaren yurtdışı kaynaklar kolaylıkla okunabilir ve doktor adayları kendilerini rahatlıkla geliştirebilirler.

Ülkemizde tıp fakültesi sayısı 85’e yaklaşmış olup, tıp fakültesinde okuyan öğrenci sayısında da ciddi artış bulunmaktadır. Bu durum tıp fakültelerinde okuyan adayların ya da mezun olmuş çalışanların kendilerini geliştirmeleri için yeterli bir sebeptir. Hacettepe tıp ingilizce ekşi sözlük üzerinde en ünlü tıp fakültesi gibi görünse de Cerrahpaşa, Çapa ve son başarılarıyla Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi bu alanda örnek verilebilecek diğer tıp fakülteleri olarak göze çarpmaktadır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: