Bilgi Hattı : 0212 286 04 86 Öğrenci Girişi

Tıp İngilizcesi Sözlüğü

Gelişen teknoloji ile, uluslararası ilişkiler gelişmekte, internet ve cep telefonları ile sınırlar ortadan kalkmata. Fakat bu gelişimleri yakından takip edebilmek ve içinde olmak için uluslararası en çok tercih edilen yabancı dil ingilizceyi iyi derecede konuşup bilmek gerekir. Tıp alanında ve sağlık sektörü çalışanları içinde bu durum geçerlidir. Örneğin yabancı bir turiste hizmet verebilmek için bile ingilizce bilmek gerekmektedir.Durum acil bir durum ise o doktor tıp ingilizcesi sözlüğü aramaktan ziyade iyi derece bilgi sahibi olsa bazı işlemleri daha kolay halledebilecektir.

Tıp İngilizcesi Sözlüğü

Okullarda ve üniversitelerde senelerce eğitim alan doktorlar, hemşireler için halen ingilizce eğitim sorunları devam etmektedir. Hem eğitim içeriği hem de konular daki uyuşmazlık, sınıf ortamındaki olumsuzluklar mesleki ingilizce konusunda bilgi eksikliğine neden olmaktadır. Daha sonrasında stajerlik ve uzmanlık dönemleri yoğun tempoda olduğu için ingilizce eğitimi almak zor olabilmektedir. Fakat tıp ingilizcesinde harikalar yaratan bu yöntem ile istenilen yerden eğitim alınması mümkün. Hafta içi her gün Amerikalı eğitmenler ile mesleki ingilizcede yol almak mümküdür. Tıp ingilizce sözlük ile çalışarak okuyarak veya ezber yaparak öğrenilemeyeceği gibi, çok iyi bilinse dahi bilgiyi canlı tutmak için yeterli olmayabilir. Bunun için aktif konuşma dersleri gerekir. Canlı konuşma dersleri sağlayan bu yöntem ile öğrenci ekranlarında bulunan birçok online içerik indirilebilir, alıştırma ve quizler ile gelişim hızlandırılabilir.

İngilizce Türkçe tıp sözlüğü sayesinde bilinmeyen kelime ve cümlecikler ile pratik yapılarak anlamı öğrenilebilir, telaffuzları dinlenebilir. Bu eğitimler sadece mesleki ve tıp ingilizcesi gelişimi için değil günlük ahayatınız için de ingilizceyi canlı tutmayı sağlar. Ücretsiz olarak katılabileceğiniz deneme konuşması ile sistemi test edebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: